سبک خود را انتخاب کنید

سلیقه و سبک زندگی شما هرچه باشد ، سبک طراحی باغ متناسب با شما وجود خواهد داشت​​​​​​​:

​​​​​​​
​​​​​​​باغهای کوچک
به نظر می رسد یک کار دلهره آور است که از فضای موجود در  باغهای کوچکتر بیشترین بهره را برد . با این حال ، آنها فرصتی خارق العاده برای خلاقیت ، شکستن قوانین و استفاده از ترفندهای هوشمندانه برای تبدیل یک طرح معمولی به جایی سرسبز در فضای باز هستند. یک باغ کوچک واقعاً می تواند مانند فضای داخلی اتاق های داخلی باشد.اتاق فراری سبز برای استراحت ، سرگرمی و لذت بردن.  
 
باغ های کلبه ای
کاشت فراوان که به مسیرهای باریک ، توده های رنگی و گل های معطر می ریزد . در ابتدا ، باغ های کلبه ای ابزاری برای پرورش میوه ، سبزیجات و گلهای زیادی در قطعه های حومه شهر خود بود ، اما سبک عاشقانه آنها قلب ساکنان شهر را تسخیر می کند و مطمئناً می توان این سبک را به راحتی برای یک باغ شهری تطبیق داد.
طرح های سنتی ساده و مستطیلی با وجود گیاهان نرم می شوند. با این حال ، باغ های کلبه ای هنوز هم نیاز به نظم رنگ و گیاهان ، با حفاظت از چارچوب دارند.
 
باغ های شهری
باغ های شهر مجبورند جایگاه های زیادی را انتخاب کنند و فضای بیرونی را برای کاشت ، استراحت ، بازی و سرگرمی فراهم کنند. معمولاً در یک منطقه نسبتاً کوچک ، آنها به طراحی های هوشمندانه ای نیاز دارند تا بتوانند به خوبی کار کنند. بیشتر باغ های شهری به بهشتی پر از گیاه تبدیل می شوند که می توانید در آنها از زندگی پرجمعیت شهر فرار کنید. آنها اغلب از حداقل طراحی و الگوهای تکراری برای حداکثر اثر برخوردارند.
 
باغ های رسمی
باغ های رسمی دارای تقارن طراحی متعادل و نقشه ای مشخص هستند. محوطه سازی سخت و نرم آنها ساختاری هندسی دارد که اغلب حول یک ویژگی اصلی است. اما این سبک علی رغم سابقه اش ، به خوبی با هر اندازه از باغ ها ، حتی فضاهای کوچک شهری سازگار است.
کاشت متقارن هم مرز با یک مسیر خطی که به نقطه کانونی منتهی می شود ، این نمونه ای از سبک رسمی باغ است.
 
 
باغ های معاصر
خطوط واضح و تمیز بخشی ذاتی از طراحی معاصر است که می تواند در باغ های کوچک یا بزرگتر اعمال شود. به همان اندازه استفاده از فضا ، طرح هندسی و عدم وجود جزئیات و آشفتگی بیش از حد است. همه اینها به باغی اضافه می شود که می تواند پادزهر مناسبی برای یک سبک زندگی پر سر و صدا باشد - پویا و در عین حال آرامش بخش.
 
مواد طبیعی مانند سنگریزه ، تخته سنگ و چوب و گیاهان فقط به بخشی از معماری تبدیل می شوند در کنار  پرچین های قطع شده و فلاورباکس ها. آب هم اغلب برای ایجاد بازتاب ، حرکت و یا صدا استفاده می شود.